Kerim Vakfı Facebook Sayfası Kerim Vakfı Twitter Sayfası Kerim Vakfı Twitter Sayfası Kerim Vakfı Twitter Sayfası

VAKFIN ÇALIŞMALARI I

SEMPOZYUMLAR

Her yıl vakfımız, öncelikle Anadolu’da yaşamış büyük mutasavvıfların ülkemizde ve yurt dışında tanınması ve tanıtılması amacıyla sempozyumlar düzenlemektedir.

Toplumun ve kültürümüzün temel değerlerini inşa etmiş olan bu büyük zatların mânevî şahsiyetlerinin daha iyi anlaşılması bu değerlerin günümüzde de yaşanılabilmesini sağlayacaktır. 

Kuruluşumuz bu çalışmaları üniversiteler ve belediyelerin değerli katkıları ile ortaklaşa gerçekleştirmektedir. 
Bu uluslararası çalışmalar kültürümüzün, değerlerimizin ve ülkemizin tanıtımı açısından önemli ve sürdürülebilir bir bilgi ve iletişim ağı kurulmasını sağlamaktadır.

Tüm sempozyumlarımız halka açık gerçekleştirilmekte olup dinleyicilerden ücret talep edilmemektedir.

KENAN RİFAİ ULUSLARARASI SEMPOZYUMU

KENAN RİFAİ ULUSLARARASI SEMPOZYUMU
'Tasavvuf bir gün akademilerden öğretilecektir' diyen 20. yüzyılın son dönem Osmanlı mutasavvıflarından Kenan Rifâî ile ilgili Uluslararası bir sempozyum düzenlenmiştir. Yerli yabancı çok sayıda akademisyenin katıldığı tasavvuf alanındaki bu uluslararası sempozyum 29-31 Mayıs 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir.

"İSLAM VE ÇİN MEDENİYETİ" ULUSLARARASI SEMPOZYUMU

Çin Pekin Üniversitesi İleri Beşeri Bilimler Enstitüsü, Kerim Vakfı ve Türk Kadınları Kültür Derneği İstanbul Şubesi ortak girişimi ile Pekin Üniversitesinde 2-8 Nisan tarihleri arasında “İslam ve Çin Medeniyeti” uluslararası sempozyumu düzenlendi.

'UZAKTAKİ YAKİN' ULUSLARARASI Hz. ÜFTADE SEMPOZYUMU

'UZAKTAKİ YAKİN' ULUSLARARASI Hz. ÜFTADE SEMPOZYUMU
TÜRKKAD İstanbul Şubesi, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Kerim Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı ile ortaklaşa Türkiye'de ilk defa Uluslararası Hz. Üftade Sempozyumu düzenliyor.
Bu site webXT Araçları tarafından tasarlanmıştır.
Copyright 2015 Kerim Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı