Kerim Vakfı Facebook Sayfası Kerim Vakfı Twitter Sayfası Kerim Vakfı Twitter Sayfası Kerim Vakfı Twitter Sayfası

11. "Dost" İslâm'a Hizmet Ödülleri Verildi.

2015 Dost İslâm'a Hizmet Ödülleri
Dil, din, mezhep, renk, ırk, cinsiyet ayrımı yapmadan seven İslâm Peygamberi Hz. Muhammed’in (s.a.s.) doğumunun 1444. senesi vesîlesiyle, “DOST” İslâm’a Hizmet Ödülleri takdim gecesinin 11.si Mevlid Kandili'nin ertesi günü 3 Ocak 2015 Cumartesi, TÜRKKAD, KERİM Vakfı ve ALTAY Vakfı tarafından ortaklaşa olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Nefes Yayıncılık A.Ş., Tuti Kitap ve Yaratıcı Filmler LTD. sponsorluğunda gerçekleştirildi. 
Her sene farklı bir tema ile gerçekleştirilen ödül gecesinin bu seneki konusu "HİCRET" idi.
 
3 Ocak 2015,Cumartesi
Cemal Reşit Rey Konser Salonu
Ödül Töreni 19:00
 
PROGRAM

1. BÖLÜM
 
Dervişliğe Terkib
Okuyucular: Gülnur Yargan (5,5 yaş), Kenan Özada (6 yaş), Ali Ömürlü (5 yaş), Berre Demirci (7 yaş), Ali Emre Yargan (7 yaş)
 
Vakıflar Adına Açılış Konuşması
 
Diyanet İşleri Başkanlığı adına açılış konuşması

 
'Sebep ve Sonuçlarıyla Hicret'
Doç. Dr. Casim Avcı

İslâm’a Hizmet Ödülleri Takdimi
 
•        Prof. Dr. İsmail Kara'ya bugüne kadar yapmış olduğu çalışmalar ve vermiş olduğu eserlerin, İslâm’a dair güncel tartışmalara kattığı derinlikli yaklaşım, özgün yorum, geçmişin hafızasına tuttuğu ışık ve vermiş olduğu eserlerin bu değerlerin gelecek nesillere aktarılmasını sağlayacak referans çalışmalar olması ile yarattığı etki, Türkiye’de İslâmcılık ve modernleşme konularının ortaya çıkardığı İslâm gibi temel meselelerimiz etrafındaki çalışmaları ve “Hilâfet Risaleleri” yayınları ile tefekkür hayatımıza katmış olduğu şümullü ve kalıcı değerler vesilesiyle “Dost Ödülü” takdim edildi.
•        Prof. Tayeeb Chouiref'e “Spiritual Teachings of the Prophet” isimli kitabı vesîlesiyle “Dost Ödülü” takdim edildi.
 
30 Dakika Ara
 
2. BÖLÜM

LÂ EDRÎ Grubu Tasavvuf Mûsikîsi Konseri


Bu site webXT Araçları tarafından tasarlanmıştır.
Copyright 2015 Kerim Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı